• Home
  • keyboard_arrow_right Experti na Vsetko
  • keyboard_arrow_rightPodcasts
  • keyboard_arrow_right 01 David Stancel – Kryptomeny, Kryptopunk a Kryptocecky
play_arrow

Experti na Vsetko

01 David Stancel – Kryptomeny, Kryptopunk a Kryptocecky

marko October 26, 2019 2824 1


Background
share close

PODCAST NÁJDEŠ AJ VO SVOJEJ OBĽÚBENEJ APPKE 😉

Kto je Dávid?

Dávid Stancel je odborníkom na kryptomeny, vyštudoval odbor Master of Science v digitálnych menách, je spoluzakladajuci člen Decentralized Space Agency, Blockchain Slovakia a Pararelna polis v Bratislave.

Učí na Žilinskej a Ekonomickej univerzite predmet o kryptomenách. Taktiež je častým speakrom na konferenciách a fórach, na túto tému píše aj svoj vlastný newsletter a živý sa ako konzultant v tejto oblasti.

Viac o ňom sa môžete dozvedieť na jeho jeho stránke prípadne Linkedine a ak vás zaujíma krypto, vydáva newsletter so zaujímavými novinkami z tohto ekosystému.

Jeho najnovším projektom je kniha ktorú píše o histórii kryptomien a kryptografie a séria rozhovorov s expertmi z krypto prostredia. Informácie o nej nájdete na coinhistory.tech


O čom sa budeme rozprávať?

S Dávidom sa rozprávame na témy ako Libertarianizmus, Prečo sa nadchol pre Bitcoin, V čom sú kryptomeny výnimočné a ktoré ich aspekty ho najviac zaujímajú.


O tom, čo mu pomohlo na začiatku jeho kariéry verejného rečníka ako sa mu podaril prekonať strach z verejného prejavu, a tipy k tejto téme.

Prejdeme jeho obľúbené knihy a budeme sa rozprávať o tom, prečo píše knihu o histórii Bitcoinu, blockchainu a kryptgrafie.

Ako sa dostal k štúdiu ekonómie, začal sa zaujímať o slobodu, kryptomeny a dostal sa na svoju terajšiu “krypto” kariéru.

Čo by učil na strednej škole a prečo začal učiť na vysokých školách.

 

Linky z rozhovoru

Davidov newsletter

Cryptotittiez

Electronic Frontier Foundation

Jim Bell

Phil Zimmermann

Julian Assange

Cypherpunk

 

Knihy

Zlé peniaze

Čo je vidieť a čo nie je vidieť 

The Age of Misrule

Download now: 01 David Stancel – Kryptomeny, Kryptopunk a Kryptocecky

file_download Download

Rate it