• Home
  • keyboard_arrow_right Experti na Vsetko
  • keyboard_arrow_rightPodcasts
  • keyboard_arrow_right 06 DJ Yanko Král – “Majte trpezlivosť a robte čo vás baví” – Ako vyzerá práca a deň DJa, začiatky, tvorba, hudobná škola a ďalšie
play_arrow

Experti na Vsetko

06 DJ Yanko Král – “Majte trpezlivosť a robte čo vás baví” – Ako vyzerá práca a deň DJa, začiatky, tvorba, hudobná škola a ďalšie

marko February 28, 2020 7314


Background
share close

PODCAST NÁJDEŠ AJ VO SVOJEJ OBĽÚBENEJ APPKE 😉

Kto je Yanko?

 

Yanko Kral je už niekoľko rokov stálicou slovenskej klubovej scény. S hraním začal  v roku 2001, vtedy ešte ako hip hopový dj hrajúci z vinylov. Odstupom času zistil, že škatuľkovanie hudobných žánrov preňho predstavuje stereotyp, a tak začal spájať rôzne štýly elektronickej hudby. V súčasnosti pozostávajú jeho sety z bass music, french electra, uk bassu, hip hopu, či trapu.

O jeho kvalitách svedčí aj to, že vystupuje na popredných domácich festivaloch ako napr. Grape, Pohoda, Uprising a pod. Okrem toho, že niekoľkokrát ročne obehne so svojimi setmi celé Slovensko, tak má aj svoju, už medzi časom “putovnú”, akciu „Tlak“, ktorá sa koná v popredných bratislavských kluboch a nezostáva svojmu názvu nič dlžná.

Počuť ho môžete aj mimo akcií. Od roku 2014 má každý piatok na Rádiu FM pravidelnú reláciu Scena_FM, v ktorej sa venuje ako novej, tak aj staršej klubovej hudbe spolu s rôznymi hosťami a live dj setmi.

 

V roku 2018 založil spoločne so Subtensionom a Gabannom prvú DJ a music production školu na Slovensku – LFO.sk, kde pôsobí aj ako lektor.

Jeho tvorbu si môžete pozrieť na Mixcloude a akcie na jeho facebooku prijipadne na instagrame @djyankokral a živé vystúpenia na týchto videách Video 1,Video 2, Video 3.

 

O čom sa budeme rozprávať?

S Yankom sa bavíme na tieto témy:

Aké boli jeho začiatky ako DJ
Kde všade hral a hráva
Ako vznikla jeho akcia Tlak
Ako vyzerá jeho deň
Kde a ako tvorí a čo mu pri tom pomáha
Ako sa pripravuje na akcie kde bude hrať
Ako sa dá stať DJom a čo je projekt LFO ktorý spoluzaložil
V čom sa líši od iných DJs

Linky z rozhovoru

Yanko Kral

@djyankokral

Mixcloud

Video 1

Video 2

Video 3[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tagged as: , .

Rate it
Previous episode
Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *